U.S. Soccer

2018 U.S. Open Cup

USA

2018 Open Cup Open Division Handbook

Download the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup Open Division Handbook Read more

About the U.S. Open Cup

Dating back to 1914, the U.S. Open Cup is the oldest cup competition in U.S. soccer. Read more

2017 Open Cup News

Follow coverage of the 2017 U.S. Open Cup as the competition reaches the finish line Read more
{66A77BFE-4F64-4759-9B8D-C349DCCC8A09}

NYC Derby the Pick of 2018 U.S. Open Cup Second Qualifying Round Matchups

CHICAGO (Sept. 26, 2017) - The three-time U.S. Open Cup champion New York Pancyprian Freedoms will meet Cosmopolitan League rival and reigning National Amateur Cup title holders Lansdowne Bhoys (N.Y.) on Oct. 22 in the marquee second round matchup of Open Division Local Qualifying for the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup, U.S. Soccer’s National Championship.

U.S. Soccer held the draw to determine the matchups for the entire Second Qualifying Round on Sept. 25 at Soccer House in Chicago, disclosing the pairings through the competition’s official Twitter feed @opencup as they were being determined, and announcing the venues, dates and times for each game earlier today.

Two top-of-the-table standouts in Massachusetts’ Bay State Soccer League (BSSL) will renew pleasantries with Kendall Wanderers – one of the oldest clubs in the state – taking on GPS Omens, who reached the third round of last year’s Open Cup proper and came within a whisker of taking 1999 winner Rochester Rhinos to a penalty shootout.

Elsewhere, Philadelphia will see a battle between two of the area’s best-known soccer clubs when the United German Hungarians meet Junior Lone Star U23s – a club founded by West African refugees in southwest Philly. Christos FC, the darlings of last year’s Open Cup and who took on MLS giants D.C. United in the fourth round, will meet familiar rivals Izee Auto from their Maryland Major Soccer League.

There’s a tasty tangle in Texas too, where now regular Open Cup campaigners NTX Rayados will tackle Austin’s Celtic Cowboys Premier. In Colorado, Harpos FC travel for a second time to play Colorado Springs FC.

The western side of the competition produced an avalanche of goals in the first qualifying round. Newcastle United FC, which won their weekend game 13-0, will take on Santa Ana Winds, who looked good in a 5-2 win vs. Outbreak FC. National Amateur Cup semifinalist L.A. Wolves take on Vanquish FC in another interesting SoCal test.

Cajun Soccer Club (La.), Nashville United (Tenn.), Galati FC (Ariz.), Sporting AZ FC (Ariz.), all of whom received byes in the first qualifying round, will take part in their first-ever Open Cup matches.

All 28 games in the Second Qualifying Round will be played Oct. 21-22 in venues across the country. Follow all the action on @OpenCup on Instagram and Twitter as well as ussoccer.com. (Above photo from Kendall Wanderers v Boston Siege courtesy of Domenic Quarato)

2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup Open Division Local Qualifying Second Round Schedule

Northeast Region

Date

Game (home team listed first)

Time

Venue

TBD Mass United FC (Mass.) vs. Safira FC (Mass.) TBD TBD
Oct. 21 West Chester United (Pa.) vs. Phoenix Soccer Club (Pa.) 7:30 p.m. ET West Chester United Turf Field; West Chester, Pa.
TBD GPS Omens (Mass.) vs. Kendall Wanderers (Mass.) TBD TBD
Oct. 22 New York Pancyprian Freedoms (N.Y.) vs. Lansdowne Bhoys FC (N.Y.) 2 p.m. ET Belson Stadium (St. John’s Univ.); Jamaica, N.Y.
Oct. 22 Christos FC (Md.) vs. Izee Auto FC (Md.) 3 p.m. ET Anne Arundel Community College; Arnold, Md.
Oct. 22 United German Hungarians (Pa.) vs. Junior Lone Star U23s (Pa.) 3 p.m. ET United German Hungarian Club; Oakford, Pa.
Oct. 22 Rochester River Dogz (N.Y.) vs. Ann Arbor FC (Mich.) 3 p.m. ET Doug Miller Family Sports Park; Spencerport, N.Y.
Oct. 22 Aurora Borealis Soccer Club (Ill.) vs. Stegman's Soccer Club (Minn.) 3 p.m. CT Ohio Moose Sports Complex; Mooseheart, Ill.

Southeast Region

Date

Game (home team listed first)

Time

Venue

Oct. 21 Celtic Cowboys Premier (Texas) vs. NTX Rayados (Texas) 3:30 p.m. CT Onion Creek Soccer Complex; Austin, Texas
Oct. 22 Miami Nacional SC (Fla.) vs. Red Force FC (Fla.) 3 p.m. ET Ives Estates Park; Miami, Fla.
Oct. 22 South Florida FC (Fla.) vs. Boca Raton Football Club (Fla.) 5 p.m. ET Brian Piccolo Park; Cooper City, Fla.
Oct. 22 Cajun Soccer Club (La.) vs. Motagua New Orleans (La.) 5 p.m. CT Moore Park; Lafayette, La.
Oct. 22 Orlando Storm (Fla.) vs. FC Kendall (Fla.) 7 p.m. ET UCF Soccer & Track Complex; Orlando, Fla.
Oct. 22 Nashville United (Tenn.) vs. Majestic Soccer Club (Ga.) 6 p.m. CT E.S. Rose Park; Nashville, Tenn.

Mountain Region

Date

Game (home team listed first)

Time

Venue

Oct. 21 Azteca FC (Colo.) vs. Colorado Rush (Colo.) 5 p.m. MDT Aurora Public Schools Stadium; Aurora, Colo.
Oct. 21 FC Denver (Colo.) vs. Fort Collins United (Colo.) 6:30 p.m. MDT Aurora Sports Park; Aurora, Colo.
Oct. 21 Ojuelos Jalisco (Ariz.) vs. Galati FC (Ariz.) 8 p.m. MST Desert West Sports Complex; Phoenix, Ariz.
Oct. 21 Sporting AZ FC (Ariz.) vs. Inter EmpireWorks FC (Ariz.) 8 p.m. MST Phoenix Rising Stadium; Scottsdale, Ariz.
Oct. 22 Colorado Springs FC (Colo.) vs. Harpos FC (Colo.)
3 p.m. MDT
Grace Center for Athletics; Colorado Springs, Colo.
Oct. 22 Indios Denver FC (Colo.) vs. IPS/Marathon Taverna (Ore.) 3:45 p.m. MDT Englewood High School Stadium; Englewood, Colo.

Pacific Region

Date

Game (home team listed first)

Time

Venue

Oct. 21 Valley United SC (Calif.) vs. Chula Vista FC (Calif.) 5:30 p.m. PT Heritage High School; North Hills, Calif.
Oct. 21 La Máquina FC (Calif.) vs. Las Vegas Mobsters FC (Nev.) 7 p.m. PT Santa Ana Stadium; Santa Ana, Calif.
Oct. 21 Santa Ana Winds FC (Calif.) vs. Newcastle United FC (Calif.) 7 p.m. PT Lake Forest Sports Park; Lake Forest, Calif.
Oct. 21 L.A. Wolves FC (Calif.) vs. Vanquish FC (Calif.) 7:30 p.m. PT John Anson Ford Park; Bell Gardens, Calif.
Oct. 21 San Pedro Monsters FC (Calif.) vs. SFV Scorpions (Calif.) 7:30 p.m. PT Banning H.S. Soccer Stadium; Wilmington, Calif.
Oct. 22 El Farolito (Calif.) vs. Academica Soccer Club (Calif.) 11:15 a.m. PT Boxer Stadium; San Francisco, Calif.
Oct. 22 Buena Park FC (Calif.) vs. Santa Clarita Storm (Calif.) 3 p.m. PT John F. Kennedy High School; La Palma, Calif.
Oct. 22 Cal Victory FC (Calif.) vs. Davis Legacy SC (Calif.) 5 p.m. PT Casa Grande High School; Petaluma, Calif.

Third Qualifying Round: Nov. 18-19

Read more
U.S. Open Cup Sep 26, 2017

#USOC2018 Qualifying Round One: Blowouts, Shootouts and Few Surprises

CHICAGO (Sept. 25, 2017) – Not even a week on from a thrilling 2017 Lamar Hunt U.S. Open Cup Final, the First Qualifying Round for the 2018 installment of U.S. Soccer’s National Championship is in the books. A total of 52 amateur teams advanced to the Second Round, with games strewn across the country on Saturday and Sunday. READ MORE: Sporting Kansas City Claim Their Fourth Open Read more
U.S. Open Cup Sep 26, 2017

Local Qualifying for 2018 U.S. Open Cup Starts This Weekend

CHICAGO (Sept. 22, 2017) - In the afterglow of a memorable 2017 Final, which ended with MLS’s Sporting Kansas City winning their fourth title on Wednesday, the opening round of Open Division Local Qualifying kicks off this weekend for the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup, U.S. Soccer's National Championship. Ninety-eight teams will take the field from coast to coast in the history-filled annual Read more
U.S. Open Cup Sep 22, 2017

Record-High 108 Teams Enter Local Qualifying for 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup

CHICAGO (Aug. 29, 2017) – With the notoriety of amateur and lower division clubs in the 2017 Lamar Hunt U.S. Open Cup, U.S. Soccer’s National Championship, still fresh in the memory, a record-high 108 amateur teams have entered local qualifying for the 2018 edition, obliterating the previous record of 64 set last year. Nearly all of the 108 entrants will see action in the first qual Read more
U.S. Open Cup Aug 29, 2017

U.S. Soccer Accepting Team Entry Forms for 2018 U.S. Open Cup Qualifying

CHICAGO (July 28, 2017) - U.S. Soccer is now accepting entry forms from local amateur teams looking to compete in the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup, U.S. Soccer’s National Championship. The entry deadline for local qualifying is Aug. 14, 2017, at 2 p.m. CT. The history-filled annual tournament, entering its 105th year, is perhaps the only high-profile competition in American team sports wher Read more
U.S. Open Cup Jul 28, 2017

2018 U.S. Open Cup Competition Key Dates

KEY DATES IN 2017:
Oct. 21 - Oct. 22 - Second qualifying round
Nov. 18 - Nov. 19 - Third qualifying round
Friday, Dec. 29 - Team Entry & Information Form deadline and Entry Fee deadline for teams in Division I, II and III professional leagues

KEY DATES IN 2018:
January date TBD - Final allocation determined for Open Division slots into 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup
Wednesday, Jan. 10 (2 p.m. CT) - Team Entry & Information Form deadline for Open Division teams who have qualified via 2017 results in national leagues
Wednesday, March 14 - Venue Declaration Form deadline for teams wishing to host games in the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup
Wednesday, March 21 (2 p.m. CT) - Home Game Application deadline for First, Second and Third Rounds of the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup
Wednesday, April 4 - 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup First Round pairings and Second Round possible matchups announced
Wednesday, April 25 - Deadline for teams entering at First Round (not including Open Division Local Qualifiers) to submit initial roster
Wednesday, May 2 (4 p.m. CT) - Spring roster submission deadline for Open Division Local Qualifying teams still competing (each team may add up to seven new players to their Fall roster who are not already cup-tied; 22 player limit remains; rosters for these teams will be frozen through June 30 to include the opening rounds of the 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup)
Wednesday, May 9 - 2018 Lamar Hunt U.S. Open Cup First Round (date tentative); Dates for remaining rounds of the competition and deadlines to apply to host in these rounds will be determined by January 2018
July 1 - July 13 (4 p.m. CT) - Summer roster changeover period for Open Division Local Qualifiers still in the competition (teams may add up to seven new players to their Spring roster who are not already cup-tied; 22 player limit remains) 

2018 LAMAR HUNT U.S. OPEN CUP OPEN DIVISION LOCAL QUALIFYING SCHEDULE

Second Qualifying Round

Northeast Region

Date

Game (home team listed first)

Time/Result

Venue

Oct. 21 GPS Omens (Mass.) vs. Kendall Wanderers (Mass.) 10 a.m. ET Hillside School Field, Marlborough, Mass.
Oct. 21 Mass United FC (Mass.) vs. Safira FC (Mass.) 7 p.m. ET Hormel Stadium; Medford, Mass.
Oct. 21 West Chester United (Pa.) vs. Phoenix Soccer Club (Pa.) 7:30 p.m. ET West Chester United Turf Field; West Chester, Pa.
Oct. 22 Aurora Borealis Soccer Club (Ill.) vs. Stegman's Soccer Club (Minn.)
1 p.m. CT Ohio Moose Sports Complex; Mooseheart, Ill.
Oct. 22 Christos FC (Md.) vs. Izee Auto FC (Md.) 3 p.m. ET Anne Arundel Community College; Arnold, Md.
Oct. 22 United German Hungarians (Pa.) vs. Junior Lone Star U23s (Pa.) 3 p.m. ET United German Hungarian Club; Oakford, Pa.
Oct. 22 Rochester River Dogz (N.Y.) vs. Ann Arbor FC (Mich.) 3 p.m. ET Doug Miller Family Sports Park; Spencerport, N.Y.
Oct. 22 New York Pancyprian Freedoms (N.Y.) vs. Lansdowne Bhoys FC (N.Y.)
5:30 p.m. ET Belson Stadium (St. John’s Univ.); Jamaica, N.Y.

Southeast Region

Date

Game (home team listed first)

Time/Result

Venue

Oct. 21 Celtic Cowboys Premier (Texas) vs. NTX Rayados (Texas) 3:30 p.m. CT Onion Creek Soccer Complex; Austin, Texas
Oct. 22 Miami Nacional SC (Fla.) vs. Red Force FC (Fla.) 3 p.m. ET Ives Estates Park; Miami, Fla.
Oct. 22 South Florida FC (Fla.) vs. Boca Raton Football Club (Fla.) 5 p.m. ET Brian Piccolo Park; Cooper City, Fla.
Oct. 22 Cajun Soccer Club (La.) vs. Motagua New Orleans (La.) 5 p.m. CT Moore Park; Lafayette, La.
Oct. 22 Orlando Storm (Fla.) vs. FC Kendall (Fla.) 7 p.m. ET UCF Soccer & Track Complex; Orlando, Fla.
Oct. 22 Nashville United (Tenn.) vs. Majestic Soccer Club (Ga.) 6 p.m. CT E.S. Rose Park; Nashville, Tenn.

Mountain Region

Date

Game (home team listed first)

Time/Result

Venue

Oct. 21 Azteca FC (Colo.) vs. Colorado Rush (Colo.) 5 p.m. MDT Aurora Public Schools Stadium; Aurora, Colo.
Oct. 21 FC Denver (Colo.) vs. Fort Collins United (Colo.) 6:30 p.m. MDT Aurora Sports Park; Aurora, Colo.
Oct. 21 Ojuelos Jalisco (Ariz.) vs. Galati FC (Ariz.) 8 p.m. MST Desert West Sports Complex; Phoenix, Ariz.
Oct. 21 Sporting AZ FC (Ariz.) vs. Inter EmpireWorks FC (Ariz.) 8 p.m. MST Phoenix Rising Stadium; Scottsdale, Ariz.
Oct. 22 Colorado Springs FC (Colo.) vs. Harpos FC (Colo.)
3 p.m. MDT
Grace Center for Athletics; Colorado Springs, Colo.
Oct. 22 Indios Denver FC (Colo.) vs. IPS/Marathon Taverna (Ore.) 3:45 p.m. MDT Englewood High School Stadium; Englewood, Colo.

Pacific Region

Date

Game (home team listed first)

Time/Result

Venue

Oct. 21 La Máquina FC (Calif.) vs. Las Vegas Mobsters FC (Nev.)
4 p.m. PT Valley High School, Santa Ana, Calif.
Oct. 21 Valley United SC (Calif.) vs. Chula Vista FC (Calif.)
5:30 p.m. PT Heritage High School; North Hills, Calif.
Oct. 21 Santa Ana Winds FC (Calif.) vs. Newcastle United FC (Calif.) 7 p.m. PT Lake Forest Sports Park; Lake Forest, Calif.
Oct. 21 L.A. Wolves FC (Calif.) vs. Vanquish FC (Calif.) 1-0 (forfeit) John Anson Ford Park; Bell Gardens, Calif.
Oct. 21 San Pedro Monsters FC (Calif.) vs. SFV Scorpions (Calif.) 7:30 p.m. PT Banning H.S. Soccer Stadium; Wilmington, Calif.
Oct. 22 El Farolito (Calif.) vs. Academica Soccer Club (Calif.) 11:15 a.m. PT Boxer Stadium; San Francisco, Calif.
Oct. 22 Buena Park FC (Calif.) vs. Santa Clarita Storm (Calif.) 3 p.m. PT John F. Kennedy High School; La Palma, Calif.
Oct. 22 Cal Victory FC (Calif.) vs. Davis Legacy SC (Calif.) 5 p.m. PT Casa Grande High School; Petaluma, Calif.

First Qualifying Round

Northeast Region

Date

Game (home team listed first)

Result

Venue

None Carpathia FC (Mich.) vs. Ann Arbor FC (Mich.) 0-1 (forfeit) None (Carpathia FC withdrew Sept. 12)
None Santa Fe Wanderers KC (Kan.) vs. Stegman's Soccer Club (Minn.) 0-1 (forfeit) None (Santa Fe Wanders KC withdrew Sept. 19)
None Aurora Borealis Soccer Club (Ill.) vs. United Serbian Soccer Club (Wis.) 1-0 (forfeit) None (United Serbian Soccer Club withdrew Sept. 23)
Sept. 23 Unations FC (Mass.) vs. Safira FC (Mass.) 1-5 Burncoat High School; Worcester, Mass.
Sept. 23 Kendall Wanderers (Mass.) vs. Boston Siege FC (Mass.) 5-2 Danehy Park; Cambridge, Mass.
Sept. 23 Lynn United (Mass.) vs. GPS Omens (Mass.) 3-8 Manning Stadium; Lynn, Mass.
Sept. 23 Southie FC (Mass.) vs. Mass United FC (Mass.) 3-3, 3-3 AET (3-4 PKs) Medford High School; Medford, Mass.
Sept. 23 Salone FC (Pa.) vs. Junior Lone Star U23s (Pa.) 1-3 West Chester United Turf Field; West Chester, Pa.
Sept. 23 West Chester United (Pa.) vs. Junior Lone Star FC (Pa.) 4-2 West Chester United Turf Field; West Chester, Pa.
Sept. 24 New York Pancyprian Freedoms (N.Y.) vs. Newtown Pride FC (Conn.) 2-1 Belson Stadium (St. John’s Univ.); Jamaica, N.Y.
Sept. 24 NLS Graduates (Md.) vs. Izee Auto FC (Md.) 1-1, 1-3 AET Banner Field at Latrobe Park; Baltimore, Md.
Sept. 24 Christos FC (Md.) vs. Aegean Hawks FC (Md.) 3-0 Troy Park - Field 4; Elkridge, Md.
Sept. 24 Phoenix Soccer Club (Pa.) vs. Upper Darby FC (Pa.) 3-0 Phoenix Sports Club; Trevose, Pa.
Sept. 24 Vereinigung Erzgebirge (Pa.) vs. United German Hungarians (Pa.) 1-1, 1-2 AET Vereinigung Erzgebirge Clubhouse; Warminster, Pa.
Sept. 24 Tartan Devils Oak Avalon (Pa.) vs. Rochester River Dogz (N.Y.) 1-2 Rooney Field (Duquesne Univ.); Pittsburgh, Pa.
Sept. 24 Jackson Lions FC (N.J.) vs. Lansdowne Bhoys FC (N.Y.) 1-2 Jackson Justice Complex; Jackson, N.J.

Southeast Region

Date

Game (home team listed first)

Result

Venue

Sept. 23 Majestic Soccer Club (Ga.) vs. Lowcountry United (S.C.) 2-0 Atlanta United Training Ground; Marietta, Ga.
Sept. 23 Central Texas Lobos (Texas) vs. NTX Rayados (Texas) 0-2 Gregg-Clarke Park; Kyle, Texas
Sept. 23 Austin Real Cuauhtemoc (Texas) vs. Celtic Cowboys Premier (Texas) 2-3 McMasters Athletic Complex; Georgetown, Texas
Sept. 23 Hurricane FC (Fla.) vs. Boca Raton Football Club (Fla.) 3-4 Seacrest Soccer Complex - Field 1; Delray Beach, Fla.
None Miami Wolves FC (Fla.) vs. Miami Nacional SC (Fla.) 0-1 (forfeit) None (Miami Wolves FC withdrew Sept. 24)
Sept. 24 FC Ginga (Fla.) vs. Red Force FC (Fla.) 1-8 Barry University; Miami Shores, Fla.
Sept. 24 South Florida FC (Fla.) vs. Miami United FC U23 (Fla.) 3-1 Brian Piccolo Park; Cooper City, Fla.
Sept. 24 Orlando Storm (Fla.) vs. InterUnited AC (Fla.) 0-0 AET (4-3 PKs) UCF Soccer & Track Complex; Orlando, Fla.
Sept. 24 Gaffa FC (Miss.) vs. Motagua New Orleans (La.) 1-4 Freedom Ridge Stadium; Ridgeland, Miss.
Sept. 24 Leu Blacks FC (Fla.) vs. FC Kendall (Fla.) 0-11 Amelia Earhart Park Field 5; Hialeah, Fla.

First Round Bye: Cajun Soccer Club (La.), Nashville United (Tenn.)

Mountain Region

Date

Game (home team listed first)

Result

Venue

Sept. 23 Gam United FC (Colo.) vs. FC Denver (Colo.) 0-3 Aurora Public Schools Stadium; Aurora, Colo.
Sept. 23 Azteca FC (Colo.) vs. Denver Metro FC (Colo.) 2-0 Aurora Public Schools Stadium; Aurora, Colo.
Sept. 23 Chiapas FC (Ariz.) vs. Inter EmpireWorks FC (Ariz.) 0-9 Desert West Sports Complex - Field 1; Phoenix, Ariz.
Sept. 23 Ojuelos Jalisco (Ariz.) vs. ALLSTARS SC (Ariz.) 4-0 Desert West Sports Complex - Synthetic Field; Phoenix, Ariz.
Sept. 24 FC Boulder (Colo.) vs. Harpos FC (Colo.) 2-2, 2-2 AET (5-6 PKs) Fairview High School; Boulder, Colo.
Sept. 24 Indios Denver FC (Colo.) vs. FC Union Jerez (Colo.) 6-2 Englewood High School Stadium; Englewood, Colo.
Sept. 24 Colorado Springs FC (Colo.) vs. Colorado Rovers (Colo.) 2-0 Grace Center for Athletics; Colorado Springs, Colo.
Sept. 24 Colorado Rush (Colo.) vs. Club El Azul (Colo.) 1-1, 2-1 AET Shea Stadium; Highlands Ranch, Colo.
Sept. 24 Fort Collins United (Colo.) vs. FC Greeley (Colo.) 5-1 Loveland Sports Park; Loveland, Colo.

First Round Bye: Galati FC (Ariz.), Sporting AZ FC (Ariz.)

Pacific Region

Date

Game (home team listed first)

Result

Venue

None Valley United SC (Calif.) vs. Los Angeles SC (Calif.) 1-0 (forfeit) None (Los Angeles SC withdrew Sept. 22)
Sept. 23 Davis Legacy SC (Calif.) vs. Western Nevada Futbol Club (Nev.) 2-0 Davis Legacy Soccer Complex; Davis, Calif.
Sept. 23 Academica Soccer Club (Calif.) vs. Oakland Pamperos (Calif.) 1-0 Academica Fields; Turlock, Calif.
Sept. 23 Dynamos FC (Calif.) vs. El Farolito (Calif.) 0-3 Dougherty Valley High School; San Ramon, Calif.
Sept. 23 Las Vegas Mobsters FC (Nev.) vs. Pacific Side FC (Calif.) 3-2 Kellogg-Zaher Soccer Complex; Las Vegas, Nev.
Sept. 23 Santa Ana Winds FC (Calif.) vs. Outbreak FC (Calif.) 5-2 Lake Forest Sports Park; Lake Forest, Calif.
Sept. 23 IPS/Marathon Taverna (Ore.) vs. Boise FC Cutthroats (Idaho) 2-2, 3-2 AET Rob Strasser Memorial Field; Portland, Ore.
Sept. 23 Bell Gardens FC (Calif.) vs. La Máquina FC (Calif.) 0-5 John Anson Ford Park; Bell Gardens, Calif.
Sept. 23 Real San Jose (Calif.) vs. Cal Victory FC (Calif.) 2-3 PAL Stadium; San Jose, Calif.
Sept. 23 Vanquish FC (Calif.) vs. C.F. Cachorros USA (Calif.) 2-2, 3-2 AET Great Park, Main Stadium; Irvine, Calif.
Sept. 24 UFA Hawks L.A. (Calif.) vs. Santa Clarita Storm (Calif.) 0-5 Los Angeles City College; Los Angeles, Calif.
Sept. 24 Buena Park FC (Calif.) vs. Newport FC (Calif.) 3-0 John F. Kennedy High School; La Palma, Calif.
Sept. 24 SFV Scorpions (Calif.) vs. AC Brea Steaua United (Calif.) 3-1 Alemany High School; Mission Hills, Calif.
Sept. 24 Newcastle United FC (Calif.) vs. Del Rey City SC (Calif.) 13-0 SilverLakes Sports Complex; Norco, Calif.
Sept. 24 Strikers FC South Coast (Calif.) vs. Chula Vista FC (Calif.) 1-5 Lake Forest Sports Park; Lake Forest, Calif.
Sept. 24 L.A. Wolves FC (Calif.) vs. Real Sociedad Royals (Calif.) 6-1 John Anson Ford Park; Bell Gardens, Calif.
Sept. 24 San Pedro Monsters FC (Calif.) vs. Fontana International SC (Calif.) 4-0 Banning H.S. Soccer Stadium; Wilmington, Calif.

Second Qualifying Round: Oct. 21-22
Third Qualifying Round: Nov. 18-19

×